סדנאות ליווי התפתחותי

סדנאות הליווי ההתפתחותי בנויות לאפשר  התנאים האידאליים והאופטימליים להתייחסות אישית לכל הורה ותינוקו  כזאת שמאפשרת מתן דגשים אישיים לקושי והצרכים של כל תינוק. תמיד משמח לגלות שאת לא לבד בתחושות שלך.

בסדנאות אני מלווה את ההורים בשלב ההתפתחותי שבו נמצא תינוקם.

הסדנאות לליווי התפתחותי מחולקות לפי גילאים:

 • סדנת ניובורן התפתחות ושינה 0-3.5 חודשים –  בסדנה זו נלמד להשכיב על הבטן ולחזק שרירי  הרמת ראש, נלמד על דרכים להרפות ולהקל על גזים והקלה על כאבי בטן בעזרת מנחים שונים ודרכים שונות להחזיק את תינוקכם, איך מעברים מהבטן לגב בצורה נכונה פתיחת כפות ידיים וקירובם למרכז הגוף, תחילת שליחת ידיים לחפצים, שכיבה על הצד, גירויים חושיים מערכת החישה, תנועה במרחב עם מוזיקה, סוגי המגע השונים, חשיבות העיסוי. הסדנה מלווה במשחק ושירה, חשיפה לצלילים ותחושות שונות מלווה בשיחה על כל מה שמציק לנו וקשור לגילאים האלה. בנסביר על חשיבות ההרפיה וניתן כלים לסדר יום ושינה.
 • סדנת מתגלגלים בכיף התפתחות ושינה גילאי 3-6. בסדנה זו לומדים על היפוכים וגלגולים, העברות משקל על הבטן ומשחקים, גירוי לתנועה על המשטח, היפוכים מהבטן לגב מהגב לבטן, קירוב הידיים לרגליים וכל מה שחשוב בשלבים האלה בחייו של התינוק. המטרה העיקרית שלנו תמיד היא לשפר את איכות חייו של התינוק ואת הקשר של ההורים עמו.
  נדבר על המעבר מגיל הניובורן לגיל הדעת, על יצירת סדר יום תואם גיל, חשיבות הטקסים. ומתן גיוריים של חויות רחמיות בזמן מרווחי הערות.

להרשמה למפגש של אבחון+טיפול פרטני או סדנת ליווי התפתחותי  צרו קשר.

לסדנאות ליווי ההתפתחותי ושינה הבאות :

20/10 סדנת ניו בורן התפתחות ושינה

20/10 סדנת מתגלגלים בכיף התפתחות ושינה

לעידכונים על הגילאים מוזמנים להתקשר לנייד 0546764184

בימים כתיקונם הסדנאות מתקיימות ברחוב סוטין 24 תל אביב.

לאור המצב הנוכחי (נגיף הקורונה) הסדנאות עוברות למתכונת אונליין.

מפגשי ייעוץ פרטניים יתקיימו במתכונת אונליין בתקופה זו גם כן.                                                                                                                                           

  סדנת תינוקות בקליניקה שלי

  בכל הקשור למוטוריקה השנה הראשונה בחייו של תינוקכם היא החשובה והמהירה ביותר.

  כל שלב בהתפתחות שלו או שלה שונה אחד מהשני וקריטי לבניית איכות חיים המשלבת ביטחון אישי, הבנה של יחסי המרחב והתמודדותו של התינוק עם כל אלה.  לכל תינוק צרכים משלו והורים יכולים לבחור מה נכון ומתאים יותר לתינוקם.

  יש תינוקות שנכון יותר ללוות אותם בטיפול פרטני ממוקד שייתן מענה לקושי או עיכוב מוטורי התפתחותי ספציפי שמפריע. ויש תינוקות שנכון יותר ללוות אותם בסדנה עם עוד כמה תינוקות. סדנה קבוצתית שעוסקת בשלבים הכוללים יותר של ההתפתחות. הסדנה מעניקה כלים כלליים ואין היא מהווה תחליף לטיפול פרטני.

  תהליך הטיפול הפרטני  מתחיל משאלון ובו שאלות על ההיסטוריה של ההיריון והלידה. לאחר מכן תתקיים צפייה מהצד בתינוק שתלווה במגע בגופו, שריריו ולבסוף גירוי אקטיבי לתנועה., תוך כדי שאני מגרה את התינוק לתנועה אני ממשיכה לצפות בו וללמוד את תנועתו ואופיו ברמה המקצועית.

  לרוב, הורים מגיעים עם תינוקם בבעיה שהיא נושא בוער מבחינתם, או קושי מיידי שמפריע לאיכות חייו של התינוק. תוך התייחסות לדברים שמביאים הוריו אני בודקת את טונוס שריריו בשני פלגי גופו. לאחר מכן אני מחפשת לראות האם קיים איזון בין שני צידי גופו. מה מפריע לו והאם הוא מפצה על הקושי שלו על חשבון איברים אחרים בגוף ובכך יוצר מורכבויות חדשות בתנועתו. לדוגמה: תינוק שזרוע אחת שלו תפוסה מאוד, ישתמש יותר בזרועו השנייה, ובכך הוא מפצה על הקושי. תינוק אחר שמעדיף צד מסוים, יסדר את גופו כך שתמיד יסתובב רק לכיוון הצד הזה. בסוף התהליך אנו מתחילים טיפול הדרגתי שכולל מתן תרגילים לתינוק ולהורה ותחילת התרגול כבר במפגש עצמו.

  ההורים מקבלים במפגש מספר תרגילים פשוטים, יעילים וממוקדים לתרגול בבית. שילמדו את תינוקם כיצד להתמודד עם ההתפתחות המוטורית. אחת המטרות המרכזיות של הטיפול אותו אני מעניקה  היא ללמד את ההורים שמגיעים אלי כיצד ליישם בכוחות עצמם את מה שאני מבצעת בטיפולים.

  הטיפולים קצרים וממוקדים מאוד והתוצאות ניכרות כבר ביום או יומיים הראשונים לתרגול.