ברוכים הבאים לאתר שלי! אני שמחה כל כך שבאתם.

שמי נעם גונן, אמא לגילי בת התשע ובת זוג לגבי, יועצת התפתחותית ומנחת הורים בעלת תואר ראשון בהוראת מחול ואנטומיה, לקויות למידה וויסות חושי מאבחנת ומטפלת בתינוקות בשיטת ורדי למעלה מעשור. בכל שנות נסיוני הספקתי ללמוד עוד ולהתמקצע דרך מאות תינוקות שביקרו אצלי בקליניקה בטיפולים ואבחונים פרטניים. באתר שלי תמצאו מידע על התפתחות תינוקות בשפע ותוכלו לקבל הבנה רחבה יותר וכלים להתמודדות קלה..

המקרים הם רבים ומגוונים: תינוקות שחוו קושי או עיכוב התפתחותי, חוסר איזון בין ציידי הגוף, נטיית צד, טורטוקוליס, היפוטוניה של הגוף והפרטוניה, תינוקות שלא רצו לשכב על הבטן, או סבלו נורא מגזים או חוסר שקט. הורים שהרגישו שמשהו הפריע לתינוקות שלהם ולא הבינו למה. תינוקות שאיחרו בהתהפכות, בזחילה, שלא התיישבו או כאלה שהתיישבו מוקדם מדי. תינוקות שלא הצליחו לעבור מזחילת גחון לזחילת שש, שסבלו מגמישות יתר במפרקי הירך, שפחדו ללכת ללא חפץ, שהלכו על קצות האצבעות, שנפלו כל הזמן, שלא ידעו איך לרדת מעמידה בחזרה לישיבה.

בשנים האחרונות תחום ליווי ההתפתחות התפתח מאוד ונוצר ביקוש גדול מאוד  להקמתן של סדנאות לתינוקות בהם ההורים יכולים לקבל כלים ולשכלל את תנועת גופם של ילדיהם כמה שיותר. בעיניי, הביקוש הגדול נוצר בעקבות הבנת חשיבותה של המניעה המקדימה. כלומר שזה חשוב מאוד לשכלל את תנועת הגוף גם כשאין בעיה מובהקת. מטרת הסדנאות היא לתת לתינוקות את מכלול הכלים לשכלול תנועתם ולהרגשת סיפוק ויכולת גופנית ברמה הגבוהה ביותר.

"פעם אחר פעם ראיתי כיצד התנועה מהווה גירוי שבעקבותיו זורמים הדברים הלאה ומתפתחים לקשר למשחק, לשמחה, לצחוק, לכעס, ולתהייה. נוכחתי לדעת שבמהלך התנועה מתרחשים דברים נפלאים ומשמעותיים, שמהם אפשר ללמוד רבות על תהליכים גופניים, נפשיים וחברתיים".

"חיפשתי אמצעי להעביר את המסר: התנועה היא הדרך להפעיל חושים, לעורר רגשות, להבין, להפנים וללמוד". מתוך "לנוע עם החיים" מאת שולה הרפז, מורתי ממנה למדתי הרבה כל כך בלימודיי בסמינר הקיבוצים.