מתנות לידה

מניסיוני, אנו חיים בעולם רווי מתנות לידה מסוגים שונים ולכן רציתי לתת מענה אישי ופרקטי שיעניק ביטחון ליולדת וזוג ההורים באמצעות ביקור בית פרטני. לפעמים, לאחר הלידה הכל נראה מבלבל ויש המון שאלות ודברים שיכולים להיות לא ברורים וכל מה שאנחנו רוצים הוא שמישהו יבוא ויעזור לנו לעשות קצת סדר בהכל בייחוד כשהדבר האחרון שרוצים או מרגישים שיכולים לעשות הוא לצאת מהבית. ובדיוק כאם אני נכנסת לתמונה. מתנת לידה של ליווי פרטני בבית היולדת היא מתנה בה אני נותנת להורים ידע והדרכה. אני מגיעה ונותנת לאמא את כל המידע שיעזור לה לעבור את התקופה הראשונה בתחושה טובה ונעימה של ביטחון באמצעות הנחייה של  סוגי תרגילים שונים, דרכים שונות למגע, דרכים להרגיע ולהגיע אל התינוק.

 

ביקור בית כולל את מפגש האיבחון והטיפול . זהו אפשרות שאני מציעה  להורים שכרגע פחות נוח להם להגיע לקליניקה אבל עדיין רוצים מאוד לעזור לתינוק בשלב ההתפתחות בו הוא נמצא כי הם מרגישים שיש לו קושי או עיכוב מוטורי התפתחותי.

 

בפגישות בבית כמו בפגישות אצלי בקליניקה תכלול הפגישה הראשונה שאלון ובו שאלות על ההיסטוריה של ההיריון והלידה. לאחר מכן תתקיים צפייה מהצד בתינוק שתלווה במגע בגופו, שריריו ולבסוף גירוי אקטיבי לתנועה., תוך כדי שאני מגרה את התינוק לתנועה אני ממשיכה לצפות בו וללמוד את תנועתו ואופיו ברמה המקצועית.

 

לרוב, הורים מגיעים עם תינוקם בבעיה שהיא נושא בוער מבחינתם, או קושי מיידי שמפריע לאיכות חייו של התינוק. תוך התייחסות לדברים שמביאים הוריו אני בודקת את טונוס שריריו בשני פלגי גופו. לאחר מכן אני מחפשת לראות האם קיים איזון בין שני צידי גופו. מה מפריע לו והאם הוא מפצה על הקושי שלו על חשבון איברים אחרים בגוף ובכך יוצר מורכבויות חדשות בתנועתו. לדוגמה: תינוק שזרוע אחת שלו תפוסה מאוד, ישתמש יותר בזרועו השנייה, ובכך הוא מפצה על הקושי. תינוק אחר שמעדיף צד מסוים, יסדר את גופו כך שתמיד יסתובב רק לכיוון הצד הזה. בסוף התהליך אנו מתחילים טיפול הדרגתי שכולל מתן תרגילים לתינוק ולהורה ותחילת התרגול כבר במפגש עצמו.

 

ההורים מקבלים במפגש מספר תרגילים פשוטים, יעילים וממוקדים לתרגול בבית. שילמדו את תינוקם כיצד להתמודד עם ההתפתחות המוטורית. אחת המטרות המרכזיות של הטיפול אותו אני מעניקה  היא ללמד את ההורים שמגיעים אלי כיצד ליישם בכוחות עצמם את מה שאני מבצעת בטיפולים.

 

הטיפולים קצרים וממוקדים מאוד והתוצאות ניכרות כבר ביום או יומיים הראשונים לתרגול.

 

סיבות פנייה נפוצות של הורים בתחום ההתפתחות המוטורית:

  • קשיים ועיכוב בהרמת ראשו של התינוק.
  • חוסר רצון לשכיבה על הבטן מצד התינוק.
  • כאבי גזים ועצירות.
  • קושי/עיכוב בהתהפכות מהגב אל הבטן או להיפך.
  • קושי/עיכוב בסוגים שונים של זחילה.
  • קשיים בהתיישבות, עמידה והליכה.
  • קשיים תנועתיים ומוטוריים כגון: העדפת צד אחד על חשבון הצד השני
  • גמישות יתר במפרקי הירך שמאט את קצב ההתפתחות המוטורית.
  • הליכה על קצות האצבעות
  • מעידות ונפילות רבות.

 

גוף התינוק הוא כלי מתוחכם ומהיר, ולא לחינם בשנה הראשונה של התינוק ההתפתחות מהירה כל כך. עלינו להיות שם, בדיוק במקומות האלו, ו"לכוון את התנועה". התינוק מודע לקשייו הגופניים ולעיתים הוא לומד כיצד להסתירם ולפצות עליהם בעזרת פעולות אחרות. יש לזכור שהתנועה הנכונה היא התנועה הקלה יותר, המיטיבה יותר עם התינוק. תפקידי הוא לעזור לתינוק להגיע אליה ולמצוא אותה.

 

הורים רבים שואלים אותי האם "הזמן לא יעשה את שלו" והתינוק ילמד את כל הדברים הללו לבדו? תשובתי היא שהדרך בה התינוק יגדל והדרך בה גופו והמוטוריקה שלו יתפתחו היא מהותית ומשמעותית עבור התפקוד שלו בעתיד יחד עם תפקודו כיום. איננו רוצים שחוויות חייו הראשונות יהיו רצופות בסרבול וחוסר נעימות. בעיות שונות עשויות להתעורר בהמשך הדרך, כגון קשיים מוטוריים, בעיות רגשיות, עיכוב בפיתוח יכולות חשיבה מסוימות וכו'. ביכולתנו כהורים למנוע זאת ולהקדים תרופה. אם ניתן להקל על חייו של התינוק בצורה כה פשוטה, מדוע למנוע זאת ממנו?

 

זהו תענוג עבורי לגלות בכל פעם מחדש כיצד ניתן להתגבר על קשיים באמצעות עבודה נכונה עם הגוף ולהיות עדה לשמחה כה רבה של תינוקות והורים בדרכם לתנועה קלה וחיים מאושרים יותר. עבורי, ישנה מטרה אחת ברורה מאוד בטיפולים שאני מעניקה – התקדמות התינוק. הניסיון שצברתי מאפשר לי להגיע לתוצאות מרשימות ובמהרה. הטיפול מאד מדויק ואפקטיבי והתוצאות מדברות בעד עצמן. הטיפול נערך בשיתוף פעולה מלא עם ההורים ויחד אנו יוצרים חוויה נעימה עבור התינוק כמו גם עבור ההורים שמקבלים תרגילים וארגז כלים לעבודה בבית. במידת הצורך ולפי מידת הקושי של התינוק  קובעים פגישות נוספות להמשך עבודה.

לקבלת מידע נוסף או להקביעת מועד  צרו קשר או שלחו טופס